Mennyibe kerül a hőszivattyú beszerelése, beüzemelése? Hűtő-fűtő Árak

Hőszivattyú után érdeklődik?
Kérjen ajánlatot MOST!

Amennyiben elküldi igényeit, hozzáértő,
szakmai tanácsadással és kedvező árakkal segítjük.
Kattintson a gombra!

Hőszivattyú érdekel

Hőszivattyú Budapesten és Pest megyében

Hőszivattyú beszerelés, beüzemelés, telepítés

Kérjen tőlünk időpontot szerelésre és telepítésre:
+3670 / 451-9238

    Adja meg telefonszámát és visszahívjuk

    A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

    Levegő –  víz hőszivattyú árak

    Amennyiben hőszivattyú vásárlásán gondolkodik,
    kérem válasszon az alábbi kategóriák közül

    Kérdés esetén keressen minket bizalommal

    Hőszivattyú: Minden, amit tudni érdemes

    A hőszivattyú egy fűtő-hűtő berendezés, ami a kazánok helyett végzi el a feladatát, nyáron pedig a klímaberendezést helyettesíti, miközben gondoskodik az épület meleg víz ellátásáról is.

    A hőszivattyú takarékos és biztonságos, megfelel a modern zöld megoldásoknak, ha pedig egy napelemmel segítjük a munkáját, akkor a működéséhez szükséges villanyt is megtermeljük. A vásárláskor azonban meg kell fontolni a teljesítményt, a tartály méretét és az áram forrását.

    Hogyan működik a hőszivattyú?

    A hőszivattyú különlegessége, hogy az energiát nem átalakítja, hanem A pontból B pontba juttatja. A természetben teljesen normális jelenség, hogy a melegebb tárgyak leadják a hőt a hidegebb tárgyaknak. Ha a két tárgy hőmérséklete között nagy a különbség, akkor a hőcsere még gyorsabban történik. Jó példa erre, amikor a meleg ételt kitesszük az asztalra hűlni. Ha a szobában alapból meleg van, akkor lassú folyamat vár ránk. Ha azonban az ablakba tesszük ki, ahol éppen tél van, akkor pár perc bőven elegendő.

    A fenti példával élve a hőcserélő a hideg ételt fogja még hidegebb levegővel felmelegíteni. A hőszivattyú a környezettől veszi el a meleget, majd eljuttatja a házba. Hasonló folyamat zajlik le a hűtőkben, ezek is hőszivattyúval dolgoznak, a zárt térből juttatják kintre a meleget, hogy az ételek a hűvösben maradjanak. Megemlíthetjük még a klímát, ami valójában egy levegő-levegő hőszivattyú, még a külső egység kinézete is hasonlít a nagyobb hőszivattyúkhoz.

    A működés alapelve

    Sokan nem érik be az egyszerű példákkal, hanem szeretnek pontosan utánajárni a dolgoknak. Ebben az esetben a termodinamika felé kell fordulnunk, ami a hőátvitel mellett a nyomással, a forrásponttal és a kondenzációval foglalkozik. Amikor egy folyadék elpárolog, akkor meleget von el a környezetétől. Ezért van az, hogy amikor kilépünk a zuhany alól, akkor fázni kezdünk, mivel a vízcseppek a mi testhőmérsékletünket használják fel a párolgáshoz.

    A hűtőszekrényben és a klímában lévő hőszivattyú ugyanígy működik. A légsűrítő összegyűjti a hőtővizet. A kondenzátorban megnő a nyomás, amitől a hűtőfolyadék felmelegszik, így leadja a hőt a környezetnek. A párologtatóban csökken a nyomás, a hűtővíz párologni kezd, tehát hőt nyer el a párologtatóból, így lehűti a hűtőszekrény belső részét. Amikor a hűtővíz tovább halad a kondenzátorba, akkor minden kezdődik elölről.

    Hőszivattyú Budapesten és Pest megyében

    Hőszivattyú beszerelés, beüzemelés

    Kérjen tőlünk időpontot szerelésre és telepítésre:
    +3670 / 451-9238

      Adja meg telefonszámát és visszahívjuk

      A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

      A hőszivattyú fajtái

      • Levegő-víz hőszivattyú: -15 fok alatt veszít a hatékonyságából, -25 fok alatt nem javasolt a használata
      • Víz-víz hőszivattyú: vízbe süllyesztett csövekre van szükség hozzá
      • Talajkollektoros hőszivattyú: a talajba süllyesztik a csöveket vízszintesen
      • Szondás (geotermikus) szivattyú: a függőleges szondák a 100 méteres talajmélységet is elérhetik

      Levegő-víz hőszivattyú előnyei és hátrányai

      Itt a levegőből nyerjük ki az energiát, és a vizet melegítjük vele. A levegőben az jó, hogy szó szerint mindenhol ott van, így bárhol használhatjuk. Amikor a levegő az energiaforrás, akkor szükség lesz egy kis villamosenergiára, de ezt egy extra napelemmel is megoldhatjuk.

      A levegő-víz hőszivattyú valójában egy ventilációs rendszer, ami beszívja a levegőt, majd egy hőcserélőn keresztül lehűti és visszaengedi a környezetbe. Minél alacsonyabb a külső levegő hőmérséklete, annál rosszabb a hatékonysága, tehát annál több áramra lesz szükség a működéséhez. A többi hőszivattyúhoz képest rosszabb eredményeket szokott produkálni, azonban a telepítése lényegesen olcsóbb. Nincs nagy helyigénye, az ára pedig gyorsan megtérül. A szakemberek szerint akkor működik a legjobban, ha az átlaghőmérséklet nem zuhan 7 fok alá. Magyarországon ez az érték magasabb szokott lenni, így hatékony működésre számíthatunk.

      Mivel a külső hőmérséklettől függ a teljesítménye, ezért alternatív fűtési rendszert igényelhet, de ez még mindig jobban megéri, mint a hagyományos kazánfűtés vagy gázfűtés.

      Víz-víz hőszivattyúk előnyei és hátrányai

      Ez a rendszer vízben működik, tehát kelleni fog hozzá egy (kettő) ásott vagy fúrt kút. Hasznosítható energia szempontjából ez a hőszivattyú a legoptimálisabb. Ha a többi rendszerrel hasonlítjuk össze, ekkor nagyobb mennyiségű energiát fog előállítani. Az okok a talajvíz hőmérsékletére vezethetőek vissza, ami a téli hónapok során is állandó szokott lenni, tehát mindig ugyanúgy használhatjuk.

      A víz-víz szivattyú telepítéséhez két kútra van szükség, amik között minimum 15 méter távolságnak kell lennie. Amennyiben természetes víz áll a rendelkezésünkre, a visszajuttatásnál arra kell figyelni, hogy a lehető legmesszebb kerüljön a forrástól. A kútnál meg kell bizonyosodni arról, hogy a vízhozam állandó legyen, ellenkező esetben elapad, a hőszivattyú pedig nem fog üzemelni. A szakemberek próbafúrást szoktak javasolni, ami mindig megadja a víz minőségét és mennyiségét.

      Ennek a rendszernek az előnye a hatékonysága. Ha a környezeti feltételek adottak, akkor nem kell alternatív fűtéssel számolnunk, mert a hőszivattyú megold mindent. A hátrányok között a kutak fúrása, a víz tisztítása és szűrése szokott lenni, valamint az, hogy a kút is elapadhat.

      Hőszivattyú Budapesten és Pest megyében

      Hőszivattyú beszerelés, beüzemelés

      Kérjen tőlünk időpontot szerelésre és telepítésre:
      +3670 / 451-9238

        Adja meg telefonszámát és visszahívjuk

        A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

        Talajkollektoros hőszivattyú

        Ezt a megoldást földkollektoros hőszivattyúként is ismerjük. Ilyenkor a talaj felső rétegéből lesz hasznosítva a hő, amit a napsugár és az eső közvetít. Mivel a kollektorok 1,2-1,5 méterrel a föld alatt vannak, így fagyállónak kell lenniük, miközben figyelni kell a növényekre. A csöveket általában több, mint 30 cm-re helyezik el egymástól. A földkollektorok költsége lényegesen olcsó, azonban a földmunkák el szokták vinni az árat.

        A csövek bár 1,5 méterrel a föld alá kerülnek, vízszintesen több száz méter hosszúságot is elérhetnek. Ilyenkor a kollektor nemcsak a napsütötte részekről szívja el a hőmérsékletet, hanem a talajba szivárgó esővíz hőjét is hasznosítja. Ahol viszont a csövek futnak, ott nem lehet se betonozni, se más épületeket felhúzni.

        A talajkollektorok előnye, hogy állandó hatásfokot nyújt, úgyhogy egész évben kihasználhatjuk az erejét. A földmunkálatokhoz nem kell engedélyt kérni, és miután készen vagyunk, az egész ház hűtését és fűtését megoldja. Itt sajnos a hátrányok is nagyobbak, mivel nagy a helyigénye, a ház alapterületénél akár háromszor nagyobb területet kell majd feltúrni.

        Szondás (geotermikus) hőszivattyú előnyei és hátrányai

        Ez a rendszer a föld geotermikus melegét használja fel. Két szondára lesz szükség, amik egymástól legalább 6 méterre kerülnek, miközben 100 méteres mélységig is elérhetnek. A csövekben fagyálló folyadék kering, de nem szennyezi a környezetet. A telepítés egyetlen előnye, hogy nincs nagy helyigénye, azonban ezeknél a mélységeknél már szükség van engedélyre is. Folyamatos működést ígér, azonban a fúrás költsége egyes helyeken nagyon magas szokott lenni.

        Magyarországon ezt a rendszert szokták ritkábban használni, mivel a bányakapitánysági engedély beszerzése hosszú és macerás lehet.

        Tényleg gazdaságos a hőszivattyú?

        A hőszivattyú teljesítménye több 100 %-os is lehet. Ezt az értéket úgy kapjuk meg, hogy összemérjük a hagyományos rendszerekkel, amiben a COP érték fog segíteni. Ez a teljesítmény együtthatója, amit a hőteljesítmény és az áramfogyasztás hányadosaként kapunk meg. Minél nagyobb a szám, annál gazdaságosabb a rendszerünk.

        A hőszivattyúknál a COP 1,7 és 7 között szokott ingadozni, bár általában 3 és 4 között van. A különböző típusú hőszivattyúkhoz eltérő körülmények társulnak. A legelőször említett levegő-víz hőszivattyú például 7 fok felett éri el a 4-es COP értéket, miközben a talajkollektoros vagy szondás hőszivattyúk állandó 4-5 COP értéken működnek.

        Érdemes azt is beleszámolni, hogy Magyarország a mérsékelt éghajlati övezetben található, így az átlaghőmérséklet magasabb, mint az északi országoknál, de alacsonyabb a mediterrán országoknál. Vásárlás előtt a környezetünk adottságait is ellenőrizni kell, hiszen nem mindenki tud 100 méteres lyukat fúrni a kertjében, vagy nem mindenki tud több háznyi csövet lefektetni az udvarban.

        Hogyan lesz meleg víz a lakásban?

        A hőszivattyú általában 55 és 65 fok közé melegíti a vizet, ami lényegesen kevesebb a kazánoknál. Ilyenkor a hőszivattyút modern radiátorokkal tudjuk kombinálni, amelyek nagy fűtési felülettel rendelkeznek. Ezek a radiátorok a 45 fokos vízzel is tökéletesen működnek, ugyanúgy érezni fogjuk a kellemes benti hőmérsékletet.

        Az szokott problémát jelenteni, ha nem tudjuk kicserélni a régi radiátorokat. Ezt csak úgy lehet kiküszöbölni, hogy a magas hőmérsékletű hőszivattyúk magas hőmérsékletű kompresszort és feljavított hőcserélőt használnak. Ez kényelmes megoldás, ha nem akarunk cserélni és nem szeretnénk padlófűtést bevezetni. Ráadásul ma már léteznek olyan hőszivattyúk, amik kizárólag a víz felmelegítésére szolgálnak.

        Hőszivattyú Budapesten és Pest megyében

        Hőszivattyú beszerelés, beüzemelés

        Kérjen tőlünk időpontot szerelésre és telepítésre:
        +3670 / 451-9238

          Adja meg telefonszámát és visszahívjuk

          A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

          Hogyan hűt a hőszivattyú?

          Ez attól függ, hogy milyen hőszivattyút alkalmazunk. A föld-víz és a víz-víz hőszivattyúk esetében beszélhetünk passzív hűtésről. Ilyenkor a kompresszor ki van kapcsolva, miközben a víz keresztüláramlik a hűtőpanelen, majd a hőcserélőben leadja a hőt, ami a földben vagy a vízben áramlik tovább. Ez a módszer kevésbé hatékony, azonban energetikai szempontból jobban megéri, mivel csak egy keringtető szivattyúra van szükség hozzá.

          Az aktív hűtésnél a hőszivattyú fordított üzemmódban dolgozik, tehát a hűtőpanelen átfolyó folyadék veszi fel a hőt, és végül a levegőnek, a földnek vagy a víznek adja le. Az aktív hűtés minden típusnál alkalmazható, azonban a modellnek támogatnia kell az üzemmódot. Innentől kezdve nemcsak a téli melegről, hanem a nyári hűvösről is gondoskodunk, és nem kell többé ventilátorokkal aludnunk.

          Jó, jó, de mennyibe kerül?

          Amennyiben hőszivattyú vásárlásán gondolkodik,
          kérem válasszon az alábbi kategóriák közül

          Kérdés esetén keressen minket bizalommal

          Az árat nehéz előre megmondani, hiszen rengeteg márka, gyártó, modell és típus létezik. A példa kedvéért egy levegő-víz hőszivattyú 2,5 millió forintba kerülhet, ahol a garancia akkor szokott érvényesülni, ha a beszerelést egy szakember végzi el, amiért külön kell fizetni. A hőszivattyú előnye, hogy a jól megtervezett rendszer már 5 éven belül is megtérül. Sok esetben állami támogatást is lehet kérni a projektek megvalósítására, ahol a pályázatok megkönnyítik a tervezést és a kivitelezést. Ha környezetbarát lehetőségre vágyunk, akkor próbáljuk ki a hőszivattyúkat.